ویزای توریستی ژاپن

مقدمه :

کشور ژاپن یکی از پرجمعیت ترین کشور های دنیا می باشد که همه ساله افراد بسیاری برای سفر به این کشور اقدام می نمایند .برای این مهم باید ویزای توریستی ژاپن را اخذ نمایند . مدت اعتبارویزای توریستی ژاپن، سه ماه می باشد که برای سه ماه دیگر نیز قابل تمدید است .برخی کشورها از شمول دریافت ویزای توریستی ژاپن مستثنی شده اند و نیازی به اخذ ویزای توریستی ژاپن برای سفر به این کشور را ندارند .برای اخذ ویزای توریستی ژاپن باید مدارکی را نیز تهیه نمود که در این مقاله به تفصیل به شرح مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ژاپن پرداخته شده است .پروسه درخواست و اخذ ویزای توریستی ژاپن حدودا  ۵ روز کاری به طول می انجامد که در برخی شرایط این پروسه می تواند مدت زمان کم تر و یا بیشتری نیز به طول بینجامد .موسسه حقوقیمهاجرتی جناب آقای دکتر ملک پور اماده ارائه مشاوره و کسب اطلاعات و راهنمایی در خصوص اخذ ویزای توریستی ژاپن می باشد .

چکیده :

برای اخذ ویزای توریستی کشور ژاپن باید مراحلی را طی نمودو مدارکی را نیز فراهم نمود .در این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی مهاجرتی ملک پور می باشد به شرح کامل ویزای توریستی کشور ژاپن پرداخته شده است .و کشورهایی نیز که برای سفر به ژاپن نیازی به اخذ ویزای توریستی کشور ژاپن را ندارند اشاره گردیده است .مدت اعتبار ویزای توریستی کشور ژاپن سه ماه می باشد و برای سه ماه دیگر نیز قابل تمدید است .در انتها نیز فرم درخواست ویزای توریستی ژاپن به مقاله منضم گردیده است.از تمامی علاقمندان سفر به کشور ژاپن و اخذ ویزای توریستی ژاپن برای کسب اطلاعات بیشتر دعوت می شود تا به موسسه حقوقی مهاجرتی ملک پور مراجعه نمایند .

 

کشور ژاپن در یک نگاه :

مجمع‌الجزایر ژاپن (به ژاپنی: 日本، نیپون یا نیهون) کشوری در اقیانوس آرام واقع در آسیای شمال شرقی است که یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادیِ جهان می‌باشد و سومین اقتصاد بزرگ جهان را از نظر تولید ناخالص داخلی دارد . ژاپن یک کشور پادشاهی است که برمبنای قانون اساسی اداره می‌شود.ژاپن کشوری است کاملاً محصور شده در آب که از طریق مرز آبی با کشورهای چین، کره جنوبی و کره شمالی و روسیه همسایه‌است..ژاپن با جمعیتی در حدود ۱۲۸ میلیون نفر دهمین کشور پرجمعیت جهان است. توکیو پایتخت ژاپن با بالغ بر ۳۵ میلیون نفر جمعیت از بزرگترین و گرانترین پایتخت‌های جهان به شمار می‌آید.

ژاپنی‌ها کشورشان را «نیپون کوکو» خطاب می‌کنند که به معنی خاستگاه خورشید است. ژاپن اولین کشوری است که خورشید در آن طلوع می‌کند.. ژاپن کشوری کوهستانی است و بیشتر جزایر آن آتشفشانی است و بشدت زلزله‌خیز است.

کشور ژاپن عضو سازمان ملل متحد، G8، G4 و APEC است. ژاپن پنجمین بودجه دفاعی جهان را دارد (۶۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۱) و چهارمین کشور صادرکننده در جهان (۷۶۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۰) و ششمین کشور بزرگ وارد کننده است(۶۳۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۰).

ژاپنی‌ها به کشور خود، نیهون (日本) می‌گویند. نیهون از دو واژه نیچی (که به صورت هی نیز تلفظ می‌شود) و هُن تشکیل شده‌است. نیچی یا هی به معنای خورشید و روز است و هُن یعنی ریشه و آغاز. از آنجا که ژاپن در شرقی‌ترین نقطه قاره کهن و کشور چین قرار داشته تصور می‌شده که اولین سرزمینی است که خورشید در آن طلوع می‌کند. بر این اساس با نام سرزمین آفتاب تابان مشهور شده‌است. در زبان ژاپنی این نام نیپّون (日本国) نیز تلفظ می‌شود.

ژاپن مجموعه جزایری است که با طول زیاد از شمال به جنوب کشیده شده است؛ به همین خاطر آب و هوای مناطق گوناگون آن به شدت با یکدیگر مغایرت دارند و نیز دارای چهار فصل در سال است. با وجود اینکه تمامی کشور معتدل است، شمال آن زمستانهای سرد و طولانی و پربرف دارد، در حالی که جنوب آن تابستانهای بسیار گرم و زمستان‌های معتدلی دارد. میزان بارندگی در ژاپن بطور متوسط سالیانه ۱۸۰۰ میلیمتر می‌باشد. ژاپن کاملاً در آب محصور شده‌است: وجود اقیانوس سبب شده‌است که در رژیم غذایی و اقتصاد مردم ژاپن ماهی نقش مهمی داشته باشد. این کشور در تابستان و پاییز اغلب شاهد گردبادهای عظیم و توفانهای شدید گرمسیری است.

زبان مردم ژاپن «ژاپنی» است. این زبان اگرچه بسیاری لغات را از زبان چینی گرفته‌است، ولی با این وجود با زبان چینی هم ریشه نبوده و کاملاً متفاوت هستند. زبان ژاپنی، زبانی از شاخۀ ژاپنیک و از خانوادۀ زبان های آلتایی است، و تنها زبان کره‌ای را می‌توان به آن نزدیک دانست. زبان این کشور جزو یکی از مشکل‌ترین زبان‌های دنیا برای خارجیان به‌شمار می‌آید.

ویزای توریستی کشور ژاپن :

هر فردی که قصد ورود به کشور ژاپن را دارد باید پاسپورت مربوطه را برای ورود به چین فراهم نماید تا بتواد برای مدت مشخصی به صورت قانونی در کشور ژاپن  اقامت نماید .اما در مورد اخذ ویزای توریستی ژاپن باید مدارکی را تهیه نمود و همچنین برخی از کشورها از این مهم مستثنی هستند و بدون اخذ ویزای توریستی می توانند برای مدت مشخصی در ژاپن اقامت نمایند که در ذیل به تفصیل آن پرداخته خواهد شد .

مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی کشور ژاپن :

برای درخواست ویزای توریستی کشور ژاپن باید مدارکی را تهیه نمود و درخواست صدور ویزای توریستی این کشور را از سفارت و یا کنسولگری مربوطه نمود .این مدارک از قرار ذیلند :

۱-گذرنامه متقاضی ویزا

۲-یک نسخه فرم تقاضای ویزا

۳-یک قطعه عکس سایز ۴٫۵در ۴٫۵ با زمینه سفید که بیشتر از ۶ ماه نگذشته باشد

۴-برنامه سفر (به همراه رزرو هتل )

۵-شناسنامه متقاضی ویزا (به همراه ترجمه انگلیسی رسمیی ان )

۶-مدارکی که توانایی پرداخت هزینه های سفر متقاضی را تایید نمایند

۷-گواهی رسمی درآمد ( چنانچه متقاضی درامد ثابت ندارد پرینت کارکرد سه ماه اخیر حساب بانکی نیز قبول می باشد)

 

هزینه های درخواست ویزای توریستی کشور ژاپن :

هزینه ویزای تک ورودی :  ۳۰۰۰ yen  /  ۲۵  us $

هزینه ویزای دو یا چند ورودی :  ۶۰۰۰   yen / 50   us $

هزینه ویزای ترانزیت : ۷۰۰  yen

نکته : این هزینه به پول کشوری که سفارت یا کنسولگری در آنجا قرار دارند پرداخت می شوند .

مدت زمان لازم از درخواست ویزا تا صدور ویزا :

مدت زمان پردازش برای صدور ویزا یعنی مدت زمانی که از تاریخ درخواست ویزا تا صدور ویزا به طول می انجامد حدود ۵ روز کاری از تاریخ دریافت درخواست است .البته در صورتی که هیچ مشکل خاصی با فرم درخواست ویزا وجود نداشته باشد .البته ممکن است این پروسه مدت زمان کم تری نیز به طول بینجامد که این موضوع به سفارت و کنسولگری مربوطه و هدف آن فرد از سفر بستگی دارد .در صورتی که هر گونه مشکلی با متن درخواست ویزا وجود داشته باشد سفارت و کنسولگری مربوطه ،درخواست ویزا را به وزارت امور خارجه در توکیو ارسال می نماید که در چنین مواردی پروسه صدور ویزا ممکن است تا یک ماه به طول بینجامد .اگر هدف از سفر به ژاپن کار یا اقامت طولانی مدت در کشور ژاپن است توصیه می شود که متقاضی ویزا برای به دست آوردن گواهی واجد شرایط بودن به اداره مهاجرت منطقه ای در ژاپن قبل از درخواست ویزا مراجعه نماید .بنابراین اگر متقاضی، گواهی واجد شرایط بودن را قبل از درخواست ویزا تدارک نبیند صدور ویزا ممکن است مدت طولانی تری که می تواند بین ۱ تا ۳ ماه متغییر باشد به طول بینجامد بدون در نظر گرفتن این که فرم درخواست مشکلی دارد یا خیر .

زمان پذیرش درخواست ویزا سفارت ژاپن در ایران :

پذیرش درخواست ویزا در سفارت ژاپن در ایران در روزهای یکشنبه الی پنج شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰ می باشد .این سفارت به هیچ وجه مدارک درخواست ویزا را از طریق پست نمی پذیرد و هیچ گونه مسئولیتی در قبال مفقود شدن مدارک ندارد .تمامی مدارک درخواست ویزا باید به صورت اصل ،در روز و ساعت تعیین شده به متصدی امور ویزا تحویل داده شود و لازم است که مدارک درخواست ویزا حتما توسط خود فرد و یا نماینده وی به سفارت تحویل شود .

 

زمان تحویل گذرنامه از سوی سفارت ژاپن :

تحویل گذرنامه از سوی سفرت ژاپن روزهای یکشنبه الی پنج شنبه بعد از ظهرها از ساعت ۱۵ تا ۱۶ می باشد .

پست الکترونیکی بخش کنسولی و امور مربوط به روادید :    consular@th.mofa.go.jp

تلفن تماس :۲۲۶۶۰۷۱۰    فاکس : ۲۲۶۶۰۷۴۶

مدت اعتبار ویزای توریستی کشور ژاپن :

مدت اعتبار ویزای توریستی کشور ژاپن برای اقامت به طور معمول تا سه ماه می باشد که با درخواست متقاضی ادراه مهاجرت ژاپن می تواند آن را تا سه ماه دیگر تمدید نماید .

 

مستثنیات اخذ ویزای توریستی کشور ژاپن :

الف) اتباع کشورهای زیر برای حداکثر مدت ۶ ماه نیازی به اخذ ویزا ندارند :

اتریش ، آلمان ،ایرلند ،لیختن اشتاین ، سوئیس ،انگلستان ،مکزیک

ب) کشوری که برای مدت کم تر از ۱۴ روز نیازی به اخذ ویزا ندارند :

برونئی

ج)کشورهایی که برای سفر به ژاپن نیاز به اخذ ویزای توریستی دارند:

ایران ،پاکستان، بنگلادش

د)کشورهایی که نیازی به اخذ ویزا برای اقامت به مدت ۹ روز و کم تر را ندارند :

سنگاپور ، جمهوری کره ،تایوان ،هنگ کنگ ،ماکائو ،کانادا ،ایالت متحده ،شیلی ،پرتغال ،هلند ، نروژ ،رومانی ،اسپانیا ،سوئد ، چک ،مجارستان ،لیتوانی ،لهستان ، نیوزلند ، تونس و …

تمامی حقوق این سایت مربوط به شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی آتی می باشد
طراحی و توسعه توسط واحد انفورماتیک آتی